דף הבית

מודל הטיפול “נחת-רוח”

מודל הטיפול “נחת-רוח” (NRTM) שפותח על ידי ד”ר נפתלי פיש הוא גישה הוליסטית (holistic) טיפולית חדשנית, ייחודית, יעילה ומקצועית, מבוססת תורה, המאפשרת צמיחה וריפוי פסיכו-רוחניים. בהתבסס על ניסיון קליני נרחב ב 30 השנים האחרונות, NRTM משלבת ביעילות פסיכותרפיה אקלקטית עם אוריינטציית 12 הצעדים ואמונה בה’ המבוססת על פרספקטיבות תורה.

גישה ייחודית פורצת דרך זו היא הראשונה המשתמשת בהיפנוזה ומדיטציה מודעת (mindfulness meditation) מבוססת תורה ככלי טיפולי בעבודה עם מגוון רחב של מצבים קליניים.

אלה כוללים את המכלול השלם של התמכרויות עכשוויות, כמו גם ייעוץ זוגי ומשפחתי והפרעות פסיכוסומאטיות. ריפוי הילד הפנימי הפגוע מטראומות עבר, העומד בבסיס הבעיה, מתברר לעתים קרובות כמטרת טיפול חשובה.

ד”ר נפתלי פיש הוא מומחה בפסיכולוגיה קלינית (מ.ר. 2553) ומומחה בהיפנוזה (מ.ר. 2606) ע”י משרד הבריאות. בשנת 1984 לאחר השלמת הדוקטורט שלו ב Yeshiva University בניו יורק, עלה ארצה מפילדלפיה יחד עם משפחתו והשתכן בירושלים. מאז הפך לסמכות מובילה בישראל בתחומים שונים כולל טיפול בהתמכרויות, ריפוי “הילד הפנימי הפגוע” ושיפור הדימוי העצמי אשר לעיתים קרובות הוא המקור לבעיות קליניות מגוונות.

באמצע שנות התשעים ד”ר פיש הקים וניהל את תכנית הגמילה הראשונה בהיקף מלא המיועדת למכורים יהודים בתמיכתו של רב ד”ר אברהם טוורסקי. בהתבסס על נסיונו הנרחב הוא פיתח ויישם את מודל הטיפול “נחת-רוח”, פרדיגמה חדשה וייחודית, המאפשרת צמיחה והחלמה פסיכו חברתית ורוחנית. גישה זו של “נחת-רוח” משלבת ביעילות פרספקטיבות של תורה וערכים במארג פסיכותרפיה מקצועית והיפנוזה.

כיום ד”ר פיש מנהל פרקטיקה פרטית במשרה מלאה בירושלים הכוללת יעוץ פרטני, זוגי ומשפחתי. ומלמד קורסים שונים בפסיכולוגיה במכללת “תורו” בישראל מאז 1993 וניתן להזמינו להרצאות בפני מסגרות שונות בארץ ובחו”ל.

? ד”ר פיש הינו מחברו של הספר “נחת-רוח: פסיכותרפיה מבוססת תורה וכלים לצמיחה וריפוי” שיצא לאור על ידי “עיתונות תרגום”, אביב 2011.
? בימים אלה מסתיימת כתיבתו של ספר נוסף בשם: “איך לשרוד ולצמוח בעידן האינטרנט – מדיטציה יהודית לכולם לאיפשור האיזון הנכון” שיצא לאור בקרוב.